Zastosowanie sklejek antypoślizgowych
Sklejka antypoślizgowa to bardzo praktyczny produkt zabezpieczający, który może być wykorzystany na budowie, w halach, magazynach, naczepach, a nawet na statkach. Jedna strona dykty jest zawsze gładka, zaś druga posiada odcisk siatki, który nadaje powierzchni właściwości antypoślizgowe.
Sklejki antypoślizgowe – budowa
Sklejka antypoślizgowa, czyli wodoodporna płyta drewnopochodna obklejona obustronnie filmem fenolowym z odciskiem siatki zabezpieczającej, może być wykorzystywana w transporcie, budownictwie, produkcji opakowań oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość mechaniczna podłoża zabezpieczającego.
Do produkcji sklejki wykorzystywane są wysokiej jakości arkusze forniru sklejone za pomocą żywicznych klejów. W procesie wytwórczym wykorzystuje się nieparzyste liczby arkuszy. Krawędzie dykty antypoślizgowej wymagają solidnego zabezpieczenia, np. farbą akrylową, oraz oklejenia po obu płaszczyznach specjalną folią fenolową.
Sklejki antypoślizgowe – wielofunkcyjność
Sklejka antypoślizgowa to produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i wielu innych dziedzinach przemysłu, dlatego producenci płyt konstrukcyjnych oferują coraz to nowe warianty dykt o zaawansowanych parametrach użytkowych i nieocenionych walorach technicznych.
Gdzie można wykorzystać dykty antypoślizgowe?
- Podłoże do rusztowań, budowy ścian działowych i sufitów.
- Przy budowie systemów szalunkowych i form przygotowanych do zalania betonem.
- Do zabezpieczania sufitów, podłóg i ścian.
- Do budowania elewacji.
- Do wykańczania wnętrz.
- Do budowy drzwi i parkietów.
- Do budowy niektórych elementów konstrukcyjnych.
Wybierając odpowiednią sklejkę antypoślizgową, warto zwrócić uwagę na specyfikację i opis producencki. Oprócz wysokiej wytrzymałości i twardości dykta powinna być łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Dobrze wykonana dykta antypoślizgowa to inwestycja na lata i najlepszy sposób na zabezpieczenie potencjalnie niebezpiecznych w eksploatacji powierzchni.